Možná právě navrhujete svou vysněnou koupelnu, nebo si už užíváte krásnou teplou sprchu ve své úžasné nové koupelně.

Ať tak či onak, koupelna není jen o funkčnosti, naopak jedná se o relaxační místnost, a je proto důležité, aby konečný výsledek i dobře vypadal.

Funkčnost vs. aktuální trendy

Dekor vaší koupelny může být obtížný úkol, při jeho navrhování je třeba vzít v úvahu dva aspekty, funkčnost a vizuální stránku.

Abyste maximalizovali funkčnost vaší koupelny, musíte si představit, že používáte svou vysněnou koupelnu, a určit, které aspekty jsou pro vás nejdůležitější.

Představte si, že odpočíváte ve vaší krásné nové volně stojící vaně plné teplé vody a pěny a popíjíte u toho své oblíbené šumivé víno. Než se ponoříte do vody, postavíte sklenku vína na výklenek dokonale umístěný ve zdi vedle vany, ach ne, počkejte, neudělali jste výklenek! Vylezte ze své krásné teplé vany, opatrně položte sklenku na podlahu koupelny. Pokaždé když se chcete napít, musíte z vany vylézt. Nakonec to není ta nejpohodlnější koupel…

Jak napovídá výše uvedený scénář, při plánování koupelny se musíte zamyslet nad každým detailem, včetně toho po které straně budete chtít sáhnout po toaletním papíru, pokud plánujete jeho držák. Kam umístíte sprchový gel do nové sprchy, aby byl snadno přístupný? Bylo by výhodné zabudování výklenku do zdi na položení sklenice vína nebo svíčky?

Zde je seznam nejlepších koupelnových doplňků, které mohou skutečně zlepšit funkčnost vaší koupelny:

– Držák toaletního papíru umístěný na přístupném místě

– WC kartáč

– Rohový držák ve sprše na mýdlo a sprchový gel

– Háček na ručník vedle umyvadla

– Věšák na ručníky

– Radiátor na ručníky, který je dokonale umístěn vedle vaší vany nebo sprchy, zajišťuje, že budete mít teplý ručník, který můžete použít ihned po vystoupení z horké vody.