Máte pochybnosti pokaždé, když si vyberete kus nábytku nebo umění pro váš domov, protože si nejste jisti, jaký je váš styl? Závidíte přátelům, kteří vypadají, že bez námahy zdobí svůj domov stylem, který jim dokonale sedne? Klíč spočívá v promyšleném výběru vhodných domácích dekorací a doplňků!

Vsaďte na domácí dekorace a doplňky

Domácí dekorace a doplňky jsou schopny váš byt či dům povýšit na stylový domov, ale také rozbít dekor místnosti. Dekorativní prvky, jako jsou koberce, polštáře, lampy, umělecká díla a sběratelské předměty mohou zvýšit přitažlivost vašeho domácího dekorace – pokud víte, jak je vkusně vybrat. Nedáte-li si pozor a s doplňky to přeženete, mohou naprosto zkazit vizuální dojem vašeho životního prostoru.

Chcete-li si vyzdobit domácnost jako profesionální návrhář interiérů, podívejte se na následující tipy, které vám pomohou vybrat si perfektní dekorativní doplňky pro každou místnost.

Kvalita je lepší než kvantita

Mnoho levných pokojových doplňků najdete online, nebo ve velkých prodejnách s nábytkem a bytovými doplňky. Problém je v tom, že tyto kusy se vyrábějí ve velkých objemech – takže vypadají levně a jsou často nekvalitní.

Místo toho, abyste zaplnili svoji domácnost nesčetným množstvím levných (a hlavně levně vypadajících) kusů z hromadné výroby, zvažte investici do několika vysoce kvalitních dekorativních doplňků z místního obchodu s kusovým nábytkem.

Pokud jde o doplňky, méně je obvykle více. Za jedinečné a kvalitně vyrobené kousky sice zaplatíte dráže, ale váš domácí prostor díky nim dostane originální a působivý vzhled.

Přemýšlejte o rozmístění

Velké umělecké dílo potřebuje svůj prostor, který mu dá vyniknout. Pro úspěšné vyzdobení domácnosti je rozhodující rozmístění jednotlivých kousků. Při výběru pokojového dekoru je třeba vzít v úvahu velikost vašich obytných prostor. Najděte takové kousky, které do vašeho životního prostoru skvěle zapadnou a vytvoří vyvážený vizuální dojem.

Zvažte barvu a texturu

Než vyrazíte do obchodu, prohlédněte si místnosti, které plánujete vybavit. Když vybíráte doplňky, záleží na barvách a texturách vašeho hlavního vybavení domácnosti.

Například k doplnění kontrastu v místnostech plných neutrálních barev se skvěle hodí výraznější dekorativní doplňky, které celému prostoru dodají na zajímavosti.

Hrajte si i s texturami, přidejte koberce, polštáře či dlouhé okenní závěsy.

Vyberte si ozdobné doplňky, které odpovídají vaší osobnosti

Především nezakládejte výběr dekorativních doplňků jen na tom, jak budou vypadat ve vašich obytných prostorech, nebo jestli jsou právě trendy. Měli byste se obklopit pouze kousky, které máte rádi, opravdu se vám líbí, nebo k nim máte citový vztah.

Nezapomeňte, že se na ně budete dívat každý den. Dává tedy smysl vybrat si dekorace a doplňky, které odpovídají vašemu vkusu, osobnosti a stylu. Vaše domácnost, stejně jako například váš šatník, by měly být vaším skutečným odrazem. Pokud se opravdu zamilujete do svého domácí vybavení, budete si více užívat domova.