Ložnice by měla být osobním útočištěm, které obsahuje vaše oblíbené barvy, vychází z vašeho stylu a odráží vaši osobnost. Naučte se hlavní pravidla, na která je vhodné pamatovat při dekorování vaší ložnice.

Zvolte si jemnou základní barvu

Místo odvážných primárních barev zvolte uklidňující odstíny a klidnou paletu monochromatických tónů. Pamatujte na teorii barev: jemné odstíny modré, levandulové nebo zelené jsou považovány za klidné. Tyto základní jemné odstíny kombinujte s doplňky v sytých barvách, jako je hnědá nebo námořnická modř.

Nepřehlédněte strop

Strop je pátou stěnou v místnosti. Když ležíte v posteli, vidíte nevýraznou, prázdnou plochu? Přidejte jemný vzor nebo barvu. Natřete strop mírně světlejší verzí barvy stěny. To pomůže vizuálně snížit strop a dát prostoru pocit pohodlí a intimity.

V jednoduchosti je síla

Ložnice by měla vypadat útulně a jednoduše, sofistikovaně i elegantně, bez ohledu na to, jaký styl dekoru zvolíte. Pro usnadnění pohybu nechte mezi postelí a bočními stěnami nebo velkými kusy nábytku minimálně půl metru místa a mezi postelí a nízkým nábytkem, jako jsou stoly a komody, alespoň jeden metr. Pokud musíte chodit po posteli, abyste se dostali do skříně, něco je špatně.

Zastavte svou ložnici pouze tím, co potřebujete. Postel, noční stolek nebo dva a komoda jsou nezbytností. Cokoli jiného je nepořádek.

Nábytek, ale i doplňky a dekorace by měly být omezeny na minimum. Vyberte si do ložnice jedno krásné umělecké dílo, pověste na stěny několik rodinných fotografií, přidejte květiny a svíčky a nechte to tak.